четверг, 29 апреля 2021 г.
6 клас.клас.Праця 30.04
Вибір візерунка для вишивання
Обираючи малюнок для оздоблення одягу, необхідно дотримуватися відповідності між декоративними та конструктивними лініями.
Оздоблюючи одяг вишивкою, слід пам’ятати:
1. Вбрання, виготовлене з легкого матеріалу, повинно бути прикрашене легкою, тендітною вишивкою, тонкими нитками.
2. Прикрашаючи дитячий одяг, слід підбирати такі візерунки, які будуть близькі та звичні для дитини.
3. Слідкувати за тим, щоб на виробі не було занадто багато вишивки.
4. Підбираючи кольори для вишивки, враховувати вікові особливості майбутнього господаря даного виробу.
5. Колір фону не повинен бути яскравішим, насиченішим, ніж сам візерунок.
Оформлюючи предмети для облаштування оселі, необхідно звертати велику увагу на кольорову гамму стін, шпалер, меблів та їх конструкцію, стилістику кімнати та її освітленість. Тут майже все залежить від самої вишивальниці, від її смаку, дизайнерських поглядів та стилістичних вподобань.
Малюнок для вишивки вибирають залежно від призначення виробу, його форми, тканини. Наприклад, для оздоблення обрядових рушників вибирають рослинні орнаменти або геометричні; для оздоблення серветок, скатертин, кухонних рушників варто вибрати малюнки столового посуду, овочів, ягід, рослинні орнаменти; для оздоблення одягу для дорослих варто вибрати геометричні та рослинні орнаменти; дитячий одяг гарно прикрасять малюнки іграшок, вишиті літери; для картин чи панно варто вибрати малюнки квітів, тварин, пейзаж тощо; постільну білизно варто прикрасити вишитими квітами, літерами.
3.Розміщення візерунка на тканині.
Після того як ви визначилися з виробом, який будете оздоблювати вишивкою, з візерунком та кольоровою гамою необхідно намітити місце розташування візерунка на тканині. Візерунок на різних виробах може розміщуватися по різному.
Часто вздовж краю скатертини або серветки виконують візерунок у вигляді смужки. Такі смужки можуть поділяти площину виробу на квадрати або прямокутники, у яких вишивають основний візерунок, візерунок може бути розташований в центрі виробу, або тільки по кутах . На рушниках візерунки розміщують по краю і всередині виробу, на наволочках візерунки можуть розміщуватися в кутах або по краях виробу.
Мал.1. Розміщення візерунка на виробах: а – серветках, б – рушниках, д – наволочках.
Перш ніж переводити візерунок, на тканину потрібно вирівняти тканину по нитці основи і нитці утоку. Для того, щоб вирівняти краї тканини, треба висмикнути крайню нитку і по її сліду відрізати зайву тканину. Ширину і довжину виробу намічають так само.
Після цього необхідно намітити середину виробу. Для цього за допомогою лінійки і простого олівця з виворітної сторони тканини необхідно провести дві прямих лінії, які пересічуться в центрі виробу, потім намітити ці лінії швом «вперед голка». Нитку на тканині повинно бути видно, тому для білої тканини варто дібрати нитку блакитного або рожевого кольору, а для темної тканини добирають нитку білого або сірого кольору.
Щоб малюнок був точно по центру виробу, треба обов'язково позначити на тканині і на малюнку точки центра вишивки і сумістити їх. В іншому разі можна випадково малюнок змістити вгору чи вниз, вліво чи вправо. Якщо вишивка має бути вздовж країв виробу або в кутиках виробу, не слід розташовувати малюнок дуже близько до країв. Необхідно залишити місце для обробки краю виробу.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий